Hračky vhodné pre deti od 6 rokov

Vhodné hračky pre deti od 6 rokov môžu byť:

Stavebnice, ako sú napríklad Lego alebo Mega Bloks, ktoré podporujú tvorivosť a logické myslenie.
Hry na tvorivosť, ako sú kreatívne sady pre maľovanie či modelovanie (tvárne hmota a pla
stelína).
Športové hry zlepšujú koordináciu tela a zručnosť detí.
Sú to napríklad hry s guľami, loptami alebo švihadielkami, ktoré podporujú motorické zručnosti.
Hry na pohyb, ako sú napríklad bazénové hračky alebo bicykle, ktoré podporujú fyzický rozvoj a zdravý životný štýl.
Jednoduché spoločenské hry, ako sú napríklad hry na karty alebo stolné hry, ktoré rozvíjajú komunikačné a tímové zručnosti.
Hračky na hranie rolí, ako sú napríklad kuchynské sady alebo hračky pre panenky, ktoré rozvíjajú fantáziu a empatické myslenie.

Dôležité je, aby hračka s ktorou sa dieťa hrá, bola vhodná pre jeho vek a bezpečná pre neho i pre ostatných účastníkov hry. Okrem toho by bolo dobré podporovať rôzne druhy hračiek a aktivít, aby ste podporili rozvoj rôznych zručností a schopností.

Stavebnice LEGO Juniors

Lego Juniors sú stavebnice určené pre deti vo veku od 4 do 7 rokov. Tieto stavebnice majú jednoduchšie kocky ako klasické Lego stavebnice, čo umožňuje mladším deťom ľahšie zostavovať modely a rozvíjať svoje stavebné zručnosti. Lego Juniors ponúkajú detské tematické stavebnice, ako sú napríklad Disney Princess, Cars, Jurassic World a podobne, čo robí hru pre deti zaujímavejšou a zábavnejšou.
Lego Juniors sú tiež vhodné pre deti, ktoré sa učia samostatnosti pri hre, pretože sú navrhnuté tak, aby deti mohli samostatne zostavovať modely bez pomoci dospelých. Navyše, obsahujú aj jednoduché návody na zostavovanie, aby deti mohli postupovať krok za krokom a zvládali to aj samostatne. Sú to veľmi dobré stavebnice pre deti, ktoré sa učia základy konštrukcie a vytvárania, a sú tiež skvelým spôsobom, ako podporiť kreativitu a fantáziu detí.

Stavebnica lego juniors pre deti od 5 rokov

Domčeky pre bábiky

Hranie sa s domčekom pre bábiky môže byť pre dievčatá zábavné, pretože im umožňuje vymýšľať príbehy a situácie, ktoré sa odohrávajú v ich mini domčeku. Taktiež im môže pomôcť rozvíjať zručnosti v oblasti organizácie a plánovania, keď musia rozhodnúť, ako usporiadať nábytok a iné veci v ich domčeku. Veľa dievčat má radi hračky, ktoré im umožňujú rozvíjať svoju fantáziu a kreativitu. Domčeky pre bábiky sú odpradávna hračkami, ktoré sa v dievčenskej izbe radia medzi najobľúbenejšie.

Domček a vybavenie pre bábiky

SCHLEICH figúrky zvierat a sady na hranie

SCHLEICH vyrába realistické figúrky zvierat a postavičky z rôznych oblastí, ako sú napríklad zvieratá, história, fantasy, a podobne. Tieto figúrky sú veľmi detailné a sú ručne maľované, čo ich robí veľmi atraktívnymi pre deti, ktoré sa zaujímajú o prírodu a rôzne históriu alebo fantazijné svety.

Schleich figúrky môžeme zaradiť medzi vzdelávacie, pretože deti sa môžu naučiť o rôznych druhoch zvierat a ich prostredí, ako aj o histórii a kultúre z rôznych období. Navyše, tieto figúrky sú vyrobené z bezpečných materiálov a sú vhodné pre deti od troch rokov a staršie. Schleich figúrky sú veľmi detailné, kvalitne vyrobené a môžu pomôcť rozvíjať deti v oblastiach ako sú jemná motorika, kreativita a fantázia.

Kočíky a postieľky pre bábiky

Všetky šesťročné dievčatá sa radi starajú o svoje bábiky. Vonku v záhradke ale aj vo svojej izbičke sa vydržia hrať s bábikami veľmi dlhý čas. Kočiarik patrí medzi najobľúbenejšie hračky. Drevené či prútené kočíky patria medzi hračky, ktoré dievčatá tak ľahko neomrzí. Detská postieľka rozširuje a dopĺňa hru na maminu a rodinu. Väčšina dievčat sa o svoje bábiky vydrží starať veľmi dlhý čas a zažijú pri tom kopec radosti.

Hračky pre 6 ročné dievčatá, bábiky, kočíky