LEGO Betlehem

Vianočný príbeh narodenia Ježiška v Betleheme vyrozprávaný pomocou kociek LEGA, animovaný cez aplikáciu Stop Motion Studio a rozpohybovaný pomocou LEGO motorčeka.

Betlehem vytvorený z Lega a animovaný aplikáciou Stop Motion Studio

Vianočný príbeh o narodení Ježiška

V tom čase rímsky cisár Augustus vydal nariadenie, že sa všetko obyvateľstvo musí spočítať. Jozef a Mária sa vybrali do mestečka Betlehem. Ubytovanie nenašli a museli zostať v maštaľke. V noci sa Márii narodil syn, ktorému dali meno Ježiš. V noci sa pastierom zjavil anjel a povedal: dnes sa v Betleheme narodilo dieťa, ktoré spasí celý svet. Lego Betlehem je animovaný pomocou aplikácie Stop Motion Studio.

Ako používať aplikáciu STOP MOTION STUDIO na vytvorenie videa

Aplikácia Stop Motion Studio umožňuje vytvárať animácie postupným fotografovaním jednotlivých snímok a ich následným prehrávaním a exportom do finálneho videa.

Tu je základný postup, ako funguje:

Príprava: Na začiatku si stiahnete a nainštalujete aplikáciu Stop Motion Studio animácie na vaše mobilné zariadenie alebo počítač.
Vytvorenie projektu: Po spustení aplikácie vytvoríte nový projekt, kde nastavíte parametre animácie, ako je rýchlosť prehrávania, rozlíšenie, a podobne.
Nastavenie scény: Pred začatím animácie si pripravíte scénu a postavičky, ktoré budete animovať. Môžete vytvoriť jednoduchú scénu na stole alebo vytvoriť vlastné pozadie.
Fotografovanie: Potom začnete fotografovať jednotlivé snímky postupne meniac pozíciu postáv alebo objektov na scéne. Každý snímok reprezentuje jednu fázu pohybu v animácii.
Editácia: Po dokončení fotografovania môžete v aplikácii editovať jednotlivé snímky, upravovať ich svetelnosť, kontrast a ďalšie parametre podľa vašich potrieb.
Pridanie zvuku a efektov: Aplikácia stop motion studio umožňuje pridať zvukové efekty alebo hudbu k vytvorenej animácii, čím zvýraznia jej atmosféru.
Export a zdieľanie: Nakoniec môžete vytvorenú animáciu exportovať vo formáte, ktorý si vyberiete, a zdieľať ju s priateľmi alebo na sociálnych sieťach.
Každá aplikácia pre animácie môže mať trochu iné funkcie a rozhranie, ale základný princíp fungovania je podobný. Po niekoľkých pokusoch a skúsenostiach s používaním určite získate zručnosti potrebné na vytváranie pôsobivých animácií.

Prečo je aplikácia Stop Motion Studio perfektná pre deti a prečo je ju dobré vyskúšať:

Kreativita a sebarealizácia: Stop Motion animácia je vynikajúcim spôsobom, ako prejaviť svoju kreativitu a predstavivosť. Môžete vytvoriť vlastné príbehy, scény a postavičky pomocou rôznych objektov a materiálov.
Učenie sa nových zručností: Vytváranie stop motion animácií vyžaduje plánovanie, trpezlivosť a tvorivosť. Používanie aplikácie pre stop motion animácie vám umožňuje získať nové zručnosti v oblasti fotografovania, editácie videa a vytvárania animácií.
Vzdelávanie: Stop-motion animácie môžu byť vynikajúcim spôsobom, ako vzdelávať deti alebo študentov. Môžu si učiť o princípoch animácie, procese tvorby filmov a taktiež o rôznych predmetoch, ktoré môžu byť zahrnuté do ich animácií.
Zábava a zdieľanie: Vytváranie stop-motion animácií je zábavným a zábavným spôsobom, ako tráviť čas. Po dokončení animácie ju môžete zdieľať so svojimi priateľmi a rodinou na sociálnych sieťach alebo ju uložiť ako spomienku.
Profesionálne využitie: Stop-motion animácia sa využíva aj v profesionálnom prostredí pre tvorbu reklám, krátkych filmov, videoklipov a ďalších projektov.

Celkovo je používanie aplikácie pre stop-motion animácie skvelým spôsobom, ako vyjadriť svoju kreativitu, naučiť sa nové veci a mať zábavu. Je to aj užitočný nástroj pre vzdelávanie a profesionálne účely.

Pozrite si ešte raz našu animáciu Lego Betlehem a presvedčte sa, aké zaujímavé video môžete vytvoriť pomocou jednoduchej aplikácie.