Menu Zavrieť

Top spoločenské hry

Najlepšie spoločenské hry

Hranie stolových spoločenských hier je lepšou alternatívou počítačových hier. Rozvíja logiku, komunikáciu aj upevňuje vzťahy hráčov.

Jednoduché spoločenské hry – rýchle hry

Hry s jednoduchšími pravidlami s rýchlim priebehom sú väčšinou kartové vhodné na cesty.

Kartová hra Dobble

Dobble je vynikajúca postrehová hra, určená pre hráčov od 6 rokov. Pri hre sa hľadajú rovnaké obrázky a preto ju môžu zahrať aj menšie deti. Hrať môžu dvaja až ôsmi hráči. Táto hra obsahuje 55 kariet s rôznymi obrázkami. Variácií hry je 5, avšak v každej z nich ide o rýchlosť a postreh. Každé dve karty hry majú jeden rovnaký obrázok, ale len hráč s najlepším postrehom ho nájde ako prvý.

Kartová hra Port Royal

Táto kartová hra zaujme svižným herným tempom a  pomerne jednoduchými pravidlami. Peniaze získané z pristávajúcich lodí v prístave investujete, aby ste získali priazeň osôb, ktoré vám pomôžu na ceste za vaším snom. Ale neriskujte však príliš, lebo piráti vám vaše plány môžu rýchlo zhatiť. Na lícnej /hracej/ strane karty sú rôzne lode, osoby, dane a výzvy k expedíciám. Na rube karty je vždy zobrazená jedna minca. Karta je hracou kartou a platidlom zároveň.

Carcassonne

Hráči postupne prikladaním štvorcových kartičiek vytvára krajinu s mestami, cestami, kláštormi a lúkami. Figúrka sa dá umiestniť len na práve priložené políčko a to len na jeden druh terénu (cestu, hrad, kláštor, lúku). Pri ukončení hradu, cesty alebo obstavania kláštora získava hráč body. Pravidlá nie sú ani príliš jednoduché, ani príliš zložité a hru môže hrať široké vekové rozpätie hráčov.