Menu Zavrieť

Top spoločenské hry

Najlepšie spoločenské hry

Hranie stolových spoločenských hier je lepšou alternatívou počítačových hier. Rozvíja logiku, komunikáciu aj upevňuje vzťahy hráčov.

Jednoduché spoločenské hry – pre menšie deti

Hry s jednoduchšími pravidlami s rýchlim priebehom.

Carcassonne

Hráči postupne prikladaním štvorcových kartičiek vytvára krajinu s mestami, cestami, kláštormi a lúkami. Figúrka sa dá umiestniť len na práve priložené políčko a to len na jeden druh terénu (cestu, hrad, kláštor, lúku). Pri ukončení hradu, cesty alebo obstavania kláštora získava hráč body. Pravidlá nie sú ani príliš jednoduché, ani príliš zložité a hru môže hrať široké vekové rozpätie hráčov.

Spolocenske hry pre mensie deti

Activity

Veľmi obľúbená interaktívna spoločenská hra.
Komunikatívna spoločenská hra, pri ktorej hráči pojem popisujú, kreslia, alebo zahrajú pantomímou. Dokáže na celé hodiny zabaviť aj rôznorodú či veľkú spoločnosť.
Activity sú jednou z najlepších a najobľúbenejších spoločenských hier.

Kartové hry – skladné hry

Kartové hry sú vhodné na cesty.

Kartová hra Dobble

Dobble je vynikajúca postrehová hra, určená pre hráčov od 6 rokov. Pri hre sa hľadajú rovnaké obrázky a preto ju môžu zahrať aj menšie deti. Hrať môžu dvaja až ôsmi hráči. Táto hra obsahuje 55 kariet s rôznymi obrázkami. Variácií hry je 5, avšak v každej z nich ide o rýchlosť a postreh. Každé dve karty hry majú jeden rovnaký obrázok, ale len hráč s najlepším postrehom ho nájde ako prvý.

Kartová hra Port Royal

Táto kartová hra zaujme svižným herným tempom a pomerne jednoduchými pravidlami. Peniaze získané z pristávajúcich lodí v prístave investujete, aby ste získali priazeň osôb, ktoré vám pomôžu na ceste za vaším snom. Ale neriskujte však príliš, lebo piráti vám vaše plány môžu rýchlo zhatiť. Na lícnej /hracej/ strane karty sú rôzne lode, osoby, dane a výzvy k expedíciám. Na rube karty je vždy zobrazená jedna minca. Karta je hracou kartou a platidlom zároveň.

Kartová hra Bang!

Obľúbená kartová hra z Divokého západu, kde hráte za postavy šerifa, banditov, odpadlíka a pomocníka. Zbrane vyložíte pred seba a guľky svištia v povetrí. Kto z hráčov je pomocník šerifa, pripravený mu vždy pomôcť? Ale kto je bezcitný bandita, ktorý si praje šerifov koniec? Hra je rýchla a vhodná pre povahy, ktoré neváhajú strieľať.

Budovateľské spoločenské hry – náročnejšie hry

Osadníci z Katanu

Budovateľská stratégia, ktorá sa stala legendou. Ostrov Katan sa hráči snažia čo najrýchlejšie osídliť. Na ostrove budujú cesty, dediny a mestá. Každá časť ostrova ponúka istý druh surovín, vďaka ktorým môže napredovať osídľovanie.

Puerto Rico

Hráči rozširujú plantáže na ostrove (Portoriko 16. storočie) a v meste stavajú domy na spracovanie vypestovaného tovaru. K ostrovu občas priplávajú lode, aby od hráčov nakúpili ich tovar: kukuricu, indigo, kávu, cukor a tabak. Cieľom hry je pestovať, spracovávať a obchodovať jednotlivé suroviny lepšie ako protihráči. V každom kole si hráči vyberú jednotlivú úlohu a vykonajú akciu, ktorá je špecifická pre konkrétnu postavu. Ale pozor, ostatní môžu vykonať túto akciu výhodnejšie. Aká stratégia bude víťazná? Je lepšie mať veľa plantáží, alebo budovať mesto?